Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | říjen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | říjen 2018

27. 9. 2018

Co je nového?

Pokaždé, když dorazí nové výtisky z tiskárny, tak se kocháme. A dnes jsme se kochali hned třikrát – dorazila reedice Skleněného pokoje, Přepadení ve vzduchu a také román debutujícího autora Martina Puskelyho, Vaše tváře zla, o němž určitě ještě hodně uslyšíte.

Rádi bychom poděkovali všem, kdo se za námi zastavili na stánku na skvělém Tabooku. Máme radost, že Řeky i Cesta časem vzbudily takový ohlas! A že se William Wenton a zvířátka doktora Proktora zabydleli ve vašich knihovnách. Jen – na ta „roztomilá“ Proktorova zvířátka si prosím dávejte pozor;)

Tabook

Právě vyšlo

Jørn Lier Horst: Zaslepení

Detektivka psaná detektivem. Další díl série s komisařem Williamem Wistingem.
Sofie Lundová se s roční dcerkou nastěhuje do domu, který zdědila po svém nechvalně proslulém dědečkovi, o němž se proslýchá, že byl kápem místního podsvětí. Ve sklepě po něm zůstal trezor, jehož šokující obsah rozpoutá lavinu událostí. Vrchní komisař William Wisting má najednou plno práce nejen s nevyřešeným případem nezvěstného taxikáře, ale musí se také tvrdě postavit proti svým zcela zaslepeným kolegům přehlížejícím fakta, která se jim nehodí.

Zaslepení

Karin Tidbecková: Amatka

Podmanivý a velmi originální román o svobodě, lásce a přátelství vyprávěný strhujícím a neotřelým literárním hlasem. Surrealistický románový debut Karin Tidbeckové zasazený do světa, který je stvořen a udržován jazykem, navazuje na literární odkaz Margaret Atwoodové a Ursuly K. Le Guinové.

Amatka Blog

Jonas Bonnier: Přepadení ze vzduchu

Čtyři muži, jeden společný sen a loupež století. Téměř dokonalý zločin podle skutečné události.

Lupiči přiletí helikoptérou a po krátké době také odletí s téměř čtyřiceti miliony švédských korun na palubě. Nepadne přitom jediný výstřel. Jonas Bonnier napsal svižný thriller, který vychází z jedinečných výpovědí dopadených aktérů loupeže a je plný překvapujících detailů zločinu, který šokoval celý svět. Kniha oslovila i americké fi lmové producenty. Práva na její zfilmování zakoupila společnost Netflix a na výrobě se kromě autora má herecky podílet i Jake Gyllenhaal a jeho společnost Nine Stories.

Přepadení ze vzduchu

Simon Mawer: Skleněný pokoj (reedice)

Román inspirovaný skutečným osudem brněnské vily Tugendhat

Vysoko nad Brnem ční zázračný dům. Postaven na míru židovsko-křesťanskému novomanželskému páru vyzařuje bohatství, sebevědomí, krásu a majestátnost. Avšak jen do chvíle, než do země vstoupí nacistické vojsko a majitelé musí opustit vilu i zemi. Román, jenž na pozadí životních osudů majitelů vily zrcadlí tragédii celého českého národa, byl v létě roku 2009 nominován na prestižní cenu The Man Booker Prize.

Skleněný pokoj

Brzy vyjde

Už příští týden vyjde román Vaše tváře zla. Autor Martin Puskely napsal působivé drama, které postupně odkrývá nejen dilemata jednotlivých protagonistů, ale také složité plochy současné společnosti a jejích hodnotových sebeklamů. Příběh se odehrává během jednoho dne a noci na začátku roku 1998 se v rakouském Linci, kde se střetávají a míjejí čtyři muži: vyhořelý učitel Nico Hückenheim, lékař a politický kariérista Martin Friedman, chladnokrevný šéf zločineckého gangu Konrad Popper a policista Thomas Schallert. Každý z nich sleduje stopu svých zájmů a bojuje přitom se svou představou morální soudržnosti. Jak skloubit touhu po vzestupu s „vrozenou“ společenskou nevýhodou? Jak vyvážit zvrácené sklony s touhou po společenské užitečnosti? Lze vzít spravedlnost do svých vlastních rukou a nestát se psancem? Ale je tu ještě někdo jiný, kdo se ocitá v samotném středu událostí, do jejichž běhu ovšem na rozdíl od ostatních nemá možnost promluvit...

Vaše tváře zla

Soutěž

Vyhrajte jednu z novinek – detektivku Jørna Liera HorstaZaslepení. Napište nám, jak se jmenuje kamarádka a bývalá spolužačka Wistingovy dcery Line, která hraje v příběhu docela klíčovou roli. Pište na mailovou adresu info@knihazlin.cz do středy 10. října do 10:10.

Pozvánka

Nenechte si ujít Bergmanovský divadelní týden, který proběhne v Divadle Kolowrat od 15. do 19. října. Speciálně vás zveme hned v pondělí 15. října na pořad Bergman a literatura (začátek je v 17.30 v kavárně Café Elektric, vstup zdarma). Na besedě s dvorním překladatelem Bergmanových filmových povídek a memoárů Zbyňkem Černíkem se uskuteční křest nově přeložených a dosud nevydaných povídek Ingmara Bergmana. Vychází pod názvem Hodina vlků 8. října.

Recenze

„... práve nezvyčajnosť a úžasná predstavivosť Kaspala Collinga Nielsena ma na čítaní neskutočne bavili. Trochu som sa témy bála, pretože vybudovať tak vysokú horu nad hlavným mestom je odvážny projekt. Autor to má ale celé premyslené, držal sa svojich pravidiel, občas boli príbehy maximálne realistické a inokedy krásne nezmyselné. No aj keď písal o vtákoľuďoch, mimozemšťanoch či Magnetovi, vždy dávali zmysel. (...) Úprimne sa priznám, že keby som autora pred dvoma rokmi nestretla na pražskom veľtrhu, asi by jeho tvorba v kníhkupectve vôbec nezaujala. Pritom je to obrovská škoda, pretože Mount Kodaň môže osloviť veľa čitateľov. Obzvlášť ak milujete poviedky a tak trochu bizarné príbehy, kde sa prepája autorova fantázia so skutočnosťou. Tu to totiž funguje perfektne. Recenzi knihy Mount Kodaň najedete na webu orvokki.sk.

 

Krásné podzimní dny z KNIHY ZLIN

Zaslepení

Zaslepení

Detektivka psaná detektivem. Další díl série s komisařem Williamem Wistingem

Mount Kodaň

Mount Kodaň

Mount Kodaň balancuje mezi dobře známou každodenní obyčejností a absolutními bizarnostmi.

Skleněný pokoj (2018)

Skleněný pokoj (2018)

Román inspirovaný skutečným osudem brněnské vily Tugendhat

Přepadení ze vzduchu

Přepadení ze vzduchu

23. září 2009 brzy ráno vypukne poplach – je přepadena centrála bezpečnostní agentury G4S ve Västberga ve Stockholmu.

Amatka

Amatka

Amatka je podmanivý a velmi originální román o svobodě, lásce a přátelství vyprávěný strhujícím a neotřelým literárním hlasem.

Vaše tváře zla

Vaše tváře zla

Román psaný s bezprecedentní odvahou nahlíží do míst, před nimiž česká próza až doposud zavírala oči

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily