Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | listopad 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | listopad 2018

7. 11. 2018

Co je nového?

Právě vychází další pokračování příběhů Williama Wentona, malého odborníka na luštění šifer, s poněkud tajemným názvem Agent orbulátoru, do našeho edičního plánu přibyly další tituly, třeba novinka Marcuse Chowna, a soutěžit můžete tentokrát o Hodinu vlků, jež ukrývá čtyři filmové povídky Ingmara Bergmana.

Právě vychází

Nová tajemství a zdánlivě neřešitelné šifry zavedou Williama Wentona nejen zpět do Institutu posthumáního výzkumu, ale i do mořských hlubin až na samé dno Mariánského příkopu!

Když se hodiny na londýnském Big Benu náhle zastaví, William tuší, že se děje něco mimořádného. A opravdu, objeví se záhadná postava, která si říká agent orbulátoru, a strhne Williama a jeho nejlepší kamarádku Iscii do víru nových dobrodružství. Co agent orbulátoru od Williama chce? A vůbec, co je to vlastně ten orbulátor?

Stránky třetího dílu mezinárodně úspěšné série o Williamu Wentonovi plní záhadná tajemství i zapeklité šifry. Návrat do Williamova vesmíru představuje jiskřivou přehlídku rafinovaných zápletek a zvratů i přemoudřelých robotů. A vypráví i o statečnosti – všech tvarů a velikostí.

Agent orbulátoru

Soutěž

Soutěžíme o Hodinu vlků – knižní vydání filmových povídek Ingmara Bergmana. Napište nám názvy povídek uvedených v knize. Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce. Uzávěrka soutěže je 13. 11. ve 13:11., pište na mail info@knihazlin.cz. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Nová kniha

Britského spisovatele a popularizátora vědy Marcuse Chowna netřeba představovat, vždyť Kniha Zlín již vydala jeho čtyři knihy. A stejně jako tituly Kvantová teorie nikoho nezabije, Jaký to nádherný svět, Vesmír v tweetech a Musíme si promluvit o Kelvinovi, je novinka Infinity in the Palm of Your Hand věnována poznávání fascinujícího světa, v něm žijeme, i vesmíru, jehož jsme součástí, a který z 95 % naprosto neznáme.

Infinity in the Palm of Your Hand

Tip

V souvislosti s naší knihou Vaše tváře zla se stále můžete připojit k petici za nepromlčitelnost sexuálních a násilných trestných činů spáchaných na dětech a mládeži a všech obětech obchodu s lidmi a za zpřísnění trestního zákona.

Vaše tváře zla

Recenze

„Kapitoly jsou krátké, střídají se části věnované Wistingovi a vyšetřování s kapitolami, které popisují události kolem Line. Je poznat, že autor knihy Jorn Lier Horst je bývalý policista a vyšetřovatel, který má s pátráním po pachatelích trestných činů bohaté zkušenosti. V nějakém rozhovoru s ním jsem četla, že píše knížky, které by jeho samotného bavily číst. A daří se mu to - za své tituly již získal řadu ocenění v žánru krimi a prodal více než milion a půl knih po celém světě. Detektivky Jorna Liera Horsta doporučuje Jo Nesbo a já:-) Recenzi krimirománu Zaslepení, jejíž autorkou je Hana Kubíková, najdete na blogu naskokjinam.blogspot.com.

Krásné podzimní dny z KNIHY ZLIN

Kvantová teorie nikoho nezabije

Kvantová teorie nikoho nezabije

„Poté, co jsem přečetl nespočet knih, které údajně vysvětlují kvantovou teorii a teorii relativity i naprostým laikům, a nebyl jsem z nich příliš moudrý, jsem se rozhodl, že to…

Musíme si promluvit o Kelvinovi

Musíme si promluvit o Kelvinovi

Po velmi úspěšném titulu Kvantová teorie nikoho nezabije (česky KNIHA ZLIN, 2010) na náš trh přichází i autorova nejnovější publikace – Musíme si promluvit o Kelvinovi. I zde se…

Vesmír v tweetech

Vesmír v tweetech

Dva zkušení autoři vědeckých publikací odpovídají na 140 největších otázek z oblasti fyziky, přičemž podstatu každé z nich shrnují do tweetů o 140 znacích. Marcus Chown a Govert…

Jaký to nádherný svět

Jaký to nádherný svět

Jaký to nádherný svět, další titul oblíbeného autora Marcuse Chowna, opět vychází z jeho umění vysvětlit složité fyzikální jevy laikovi. Laickými slovy se však tentokrát pokusí…

Zaslepení

Zaslepení

Detektivka psaná detektivem. Další díl série s komisařem Williamem Wistingem

Vaše tváře zla

Vaše tváře zla

Román psaný s bezprecedentní odvahou nahlíží do míst, před nimiž česká próza až doposud zavírala oči

Hodina vlků

Hodina vlků

Čtyři povídky fenomenálního režiséra poprvé v českém překladu

Agent orbulátoru

Agent orbulátoru

Nová tajemství a zdánlivě neřešitelné šifry zavedou Williama Wentona nejen zpět do Institutu posthumáního výzkumu, ale i do mořských hlubin až na samé dno Mariánského příkopu!

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily