Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | listopad 2017 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | listopad 2017

1. 11. 2017

Co je nového?

Úplně nejvíc se teď v redakci těšíme na pokračování Zloděje luridia. Vyjde příští rok na jaře pod názvem Kryptoportál. William se spolu s Iscií dostane až do dalekých Himálají, kde je kryptoportál, který… no, ale víc už prozrazovat nemůžeme;) Míša pracuje na sazbě, Pavla na korekturách a Filip kreslí. Ilustrace jsou parádní! Už brzy přineseme detailnější náhledy.

Soutěž & Právě vychází

Právě vychází dotisk Nočního dravce. Na příští rok chystáme pokračování, bude se jmenovat Hry špionů a opět můžete čekat atraktivní reálie, zajímavý geopolitický kontext, dramatickou zápletku a charismatickou hlavní postavu. A protože se nedávná soutěž o knihu s medvědem setkala s velkým ohlasem, dáme vám opět šanci vyhrát výborné čtení nebo třeba dárek k Vánocům. Na dva z vás, kteří nám pošlou na mail info@knihazlin.cz jméno hlavního hrdiny, čeká Noční dravec. Uzávěrka je v úterý 6. listopadu v 6:11.

Brzy vyjde

Hořící stromy neboli Detektivka s hororovým nádechem z pera jedné z nejlepších skandinávských autorek. Železný kříž a hořící strom nevěstí nic dobrého. Lydia, Fanny a Lucas o tom ví své. Po dívkách jako by se slehla zem, jen Lucase našli ve velmi zuboženém stavu se ztrátou paměti. Deset let poté se Lucas vrací do rodného města a pátrá po tom, co se mu vlastně stalo. Ve stejnou dobu se na starou faru přistěhuje mladý pár, Anna a David. Atmosféra domu Annu nesmírně zneklidňuje. Sleduje ji někdo? Vzápětí objeví železný kříž a na zahradě náhle vzplane strom...

Nová kniha

Nově koupenou knihou, z které máme velkou radost, je debut nigerijské autorky Ayòbámi Adébáyò. Vypráví příběh Yejide a Akin z naprosto odlišného prostředí, tradic, náboženství i kultury. Yejide a Akin se potkali na univerzitě, zamilovali se a vzali se. A přestože v jejich kultuře bylo mnohoženství běžné, Akin se zapřísáhl, že to není nic pro něj. Jenže ani po čtyřech letech manželství se Yejide nedaří otěhotnět. Zvrat přichází v podobě druhé Akiho ženy. Zdá se, že jediný způsob jak manželství zachránit, je otěhotnět. Emocemi nabitý román, klade mnoho otázek i tu nejzásadnější. Co všechno lze obětovat kvůli rodině?

Recenze týdne

„Kniha Because of Fashion je skvělá. Skrývá v sobě neotřelý nápad a zajímavý projekt. Je plná inspirace v podobě outfitů i slov. Prolistujte ji a nechte ji na sebe působit, určitě vám má co nabídnout. ... Vidím ještě jednu krásnou a přínosnou věc, kterou v sobě tahle kniha skrývá. Ukazuje nám, že si člověk může obléknout cokoli a styl může mít jakýkoli. My všichni, nejen ti vyfocení v knize Jakuba Ferance, utváříme český street style a nám všem je tahle kniha určená.“ Napsala bloggerka Míša o knize Because of Fashion.

Žebříček

V žebříčku jsme se zaměřili na e-knihy a zjistili jsme pozoruhodnou věc. V letošním roce novinky i téměř všechny nesbovky, až na nově vydanou Žízeň, přeskočil Zloděj luridia. O jeho pokračování už jsme psali výše a těší nás, že se vám líbí:) A není divu, i ve světě má úspěch. Práva se prodala téměř do 40 zemí a uvažuje se o filmovém zpracování. Oba díly mají na svém kontě pozoruhodnou sbírku ocenění. Jen v letošním roce například britský deník The Guardian zařadil Zloděje luridia do výběru Guardian Best New Children’s Books Guide, v Americe se první díl dostal na prestižní seznam Parents' Choice Awards a v Norsku získal Bokslukerprisen.

1. Žízeň
2. Zloděj luridia
3. Sněhulák
4. Policie
5. Netopýr

Závěrem...

...přejeme krásný dušičkový čas, a kdybyste si chtěli umocnit tuto tajemnou atmosféru ještě i čtením, vřele doporučujeme Planinu ;-) Nebo můžete počkat až vyjdou Hořící stromy ;-)

Krásný týden z KNIHY ZLIN.

Planina

Planina

Dva mladé páry z Reykjavíku se vypraví na cestu přes nehostinné planiny středního Islandu. Na písčitých pláních severně od ledovce Vatnajökull sjedou v mlze z cesty a narazí do domu v…

Zloděj luridia

Zloděj luridia

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A…

Noční dravec

Noční dravec

Napínavý špionážní thriller z pera bývalého zahraničního korespondenta BBC v Číně. První díl trilogie.

Because of Fashion

Because of Fashion

Jedinečná kniha o street style v České republice.

Hořící stromy

Hořící stromy

Detektivka s hororovým nádechem z pera jedné z nejlepších skandinávských autorek.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily