Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | leden 2019 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | leden 2019

9. 1. 2019

Co je nového?

Vkročili jste do nového roku snad tou správnou nohou? Pevně věříme, že ano a že vás (i na nás) v něj čeká spousta krásných a inspirativních knih. A doufáme, že vás zaujmou i ty, které budou vycházet pod značkou Kniha Zlín. A na co se můžete těšit? To vám brzy odtajníme v našem edičním plánu.

Aktuálně

Na Vltavě, stanici Českého rozhlasu, se můžete zaposlouchat do Skleněného pokoje. Jednotlivé díly z četby na pokračování jsou dostupné (po omezenou dobu) také online.
Skleněný pokoj ještě jednou, tentokrát filmový. Slavnostní předpremiéra filmu za účasti tvůrců a herecké delegace se uskuteční 12. března 2019 v brněnském kině Scala. V prostorách kina bude možné zhlédnout i výstavu kostýmů, které pro film navrhla kostýmní výtvarnice a držitelka Českého lva Katarína Štrbová-Bieliková. A my chystáme vydání s filmovou obálkou!

Zapojte se do hlasování o Čtenářskou cenu České knihy. Vybírat můžete mezi 37 tituly, které navrhla odborná komise. A ne že bychom Vás chtěli ovlivňovat, ale ve výběru najdete i Sen letící želvy Nory Eckhardtové;)

Sen letici zelvy

Soutěž

Zapojit se do soutěže bude tentokrát snadné. Napište nám, jakou knihu, kterou jsme vydali v loňském roce, byste si chtěli přečíst a proč. Z došlých reakcí vylosujeme jednoho výherce a jím vybranou knihu mu zašleme. Pište na mail info@knihazlin.cz do úterý 16. ledna do 16:01. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Doporučujeme

Tip na knihu Pražské jaro od naší redaktorky Pavlíny Andreeové: „Zní to lákavě – české dějiny nazírány očima cizince. Ovšem nutno dodat, že tento cizinec, mimochodem Angličan, pod pokličku české historie nenahlíží poprvé. Veleúspěšně se mu to podařilo už ve Skleněném pokoji, krásném to románu o historii vily Tugendhat, česká stopa je patrná také v Mendelově trpaslíkovi.

Rok 1968 je pro Čechy stále živé a citlivé téma. Zrada v podání kdysi osvoboditelů. Simon Mawer nahlíží tyto události jednak očima studentů ze Západu, jednak pohledem ostřílených, místy cynických diplomatů, ale také českých intelektuálů.

Naivní levicové ideály mladé dvojice anglických studentů jsou konfrontovány s realitou, tedy s tím, jak je jejich hlasatelé, aplikují v praxi. A prozření je docela drsné. Oni ovšem mají proti většině českých občanů jednu velkou výhodu – možnost návratu do své demokratické domoviny.

Osudy hlavních hrdinů (dvě trochu nesourodé dvojice) se nakonec prolnou, silnou roli hrají nejen vášně a politika, ale i hudba. Možná trochu ‚kunderovské‘, ale určitě zajímavé a čtivé.“

Nová obálka

Hledání Černého Vikinga v březnu rozšíří edici Tema. Islandský autor Bergsveinn Birgisson se v knize vydává po stopách vlastního předka, který žil před 1100 lety, jednoho z nejzámožnějších záborců ostrova, o němž se však paradoxně v islandských ságách téměř vůbec nemluví. Bergsveinn Birgisson skládá z těchto kusých fragmentů dobrodružný běh života Geirmunda Heljarskinna, syna norského místního krále a princezny z Karélie. Ukazuje, čím se ideálním představám vikinské společnosti vymykal a proč o něm jinak bohatá ságová literatura mlčí.

Hledání Černého vikinga

Recenze

Neuniklo vám pokračování série s právničkou Emelií a bývalým vězněm Teddym? TOP Dog vyšel na podzim a atmosférou nezklame podobně jako recenzovaný první díl série. „Podobně jako Larsson, který odkrýval podhoubí Švédska spojující dnešek s nacistickou minulostí, i Lapidus nabízí kritickou sondu do kontrastů současné švédské společnosti. A činí tak způsoby nanejvýš literárními. Bylo by laciné převzít se vším všudy označení Stockholm noir, jak je Lapidusův styl či žánr pojmenováván doma. Nabízí totiž víc než jen působivý krimi thriller.“

TOP Dog

Krásné zimní dny z KNIHY ZLIN

Sen letící želvy

Sen letící želvy

Román o filmech, snech, lásce, kočkách a psech, a o vrahovi mladých žen.

Skleněný pokoj (2018)

Skleněný pokoj (2018)

Román inspirovaný skutečným osudem brněnské vily Tugendhat

Pražské jaro

Pražské jaro

Strhující a smyslný román o událostech z roku 1968 od autora bestselleru Skleněný pokoj

TOP Dog

TOP Dog

Dechberoucí finále dramatu rozehraného v románech Pouze pro VIP a Stockholm Delete

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily