Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | leden 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | leden 2018

3. 1. 2018

Co je nového?

I v novém roce vás budeme zásobovat pravidelnou porcí novinek z redakce. Přes Vánoce se jich urodilo hned několik. Radost nám udělaly nově koupené knihy, potvrzuje se totiž, že jsme měli při výběru šťastnou ruku. Americký deník The New York Time do svého Top 100 minulého roku zařadil tituly dvou našich nových autorek: Ayòbámi Adébáyò a Emily Fridlundové. Jejich knihy vyjdou v českém překladu na podzim, něco málo si o nich můžete přečíst v minulých článcích na blogu (zde a zde).

Ještě v prosinci jsme stihli předpremiéru dramatizace Dánské občanské války 2018-2014, kterou uvedlo Divadlo Na zábradlí. Premiéru si užil i autor knihy Caspar Colling Nielsen a překladatelka Lada Halounová, pohodová atmosféra je znát i z fotek:) Více o hře se dozvíte v reportáži České televize. Vaší pozornosti doporučujeme obojí – knihu i divadelní představení – z obou vás bude mrazit.

Neuvěřitelných 39 milionů prodaných výtisků má na svém kontě Jo Nesbø. Tuto zprávu jsme však z agentury dostali o Vánocích, takže věříme, že vánoční prodeje posunuly celkové skóre za hranici 40 milionů;)

Brzy vyjde

Prvními tituly letošního roku budou argentinská detektivka a dobrodružná kniha pro děti. Dýka pochází z pera respektovaného novináře Jorgeho Fernándeze Díaze a zavede čtenáře do prostředí argentinské „narko“ politiky a zločinu. Sympatický hlavní (anti)hrdina Remil si vás určitě získá.

Kryptoportál potěší všechny fanoušky Williama Wentona, malého kluka, který umí díky luridiu luštit šifry nejrychleji na světě. Můžete jej znát z prvního dílu, Zloděje luridia. Tentokrát s dědečkem a svou  kamarádkou Iscií odhalí nebezpečné tajemství záhadného kryptoportálu.

 

Nová kniha

Po vánočních svátcích určitě nemá většina z vás na jídlo ani pomyšlení, ale kniha Empires of Food, jejíž česká práva jsme nedávno koupili, vám může vysvětlit, jak potřeba zemědělství a distribuce potravin dává vzniknout novým civilizacím, a jak naopak hlad a epidemie bortí impéria. Tato informacemi nabitá kniha vám odhalí, jaká jídla jedli staří Římané a jakou zásadní roli v našem evropské stravování sehrály středověké mnišské řády. Kniha se nevyhýbá ani reflexi současné globální situace a po jejím přečtení se na jídlo na talíři budete dívat úplně jiným způsobem a ve zcela nových souvislostech.

Empires of Food - obálka

Recenze týdne

„…román vypovídá o poezii, konfrontacích, smutku i naději. Nebo o hrůzách, jež prožívá Lachdar, když slouží jako pomocník muže, jenž ukládá do rakví těla uprchlíků, kteří se ve snaze dostat do Evropy utopili v moři. Hlavně to však je román s dokonalou kompozicí a napsaný tak skvěle (výborně jej přeložili Anna a Erik Lukavských), že v síti dlouhých, složitých a fascinujících vět čtenář uvázne jako v síti – a nechce se mu z ní ven.“ Rádi doporučujeme recenzi Ulice Zlodějů od Aleny Slezákové na webu iDnes.cz.

Ulice Zlodějů - obálka

Závěrem

Přejeme vám vše dobré v novém roce a doufáme, že vám knihy z KNIHY ZLIN budou i v letos skvělými společníky:)

Krásný první lednový týden z KNIHY ZLIN

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Na počátku 21. století vypukne v Evropě válka, finanční krize z roku 2008 vede ke zhroucení evropského modelu státu blahobytu. Nedlouho poté je v Dánsku v letech 2018-2024 občanská…

Zloděj luridia

Zloděj luridia

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A…

Ulice Zlodějů

Ulice Zlodějů

Román nominovaný na prestižní Goncourtovu cenu odhaluje krutou současnost na obou březích Středozemního moře.

Kryptoportál

Kryptoportál

Dobrodružná jízda světem tajemných sil pokračuje! Tentokrát William s Iscií musí odhalit tajemství záhadného kryptoportálu.

Dýka

Dýka

Argentinská politika jako jedna velká detektivka… nekompromisní a plná korupce, narkopolitiky, vášní i násilí připravuje čtenáře o všechny iluze.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily