Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | květen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | květen 2018

2. 5. 2018

Co je nového?

Už příští týden proběhne Svět knihy, na který bychom vás rádi pozvali. Začíná ve čtvrtek 10. května a končí v neděli 13. Naše knihy najdete na stánku Albatros Media v pravém křídle Průmyslového paláce. Těšíme se na Vás!

Brzy vyjde

Příští týden vychází další kniha Fredrika T. Olssona, Vševidoucí oko. V románu se setkáváme s Williamem Sandbergem a jeho ženou Christinou tři roky před událostmi, odvíjejícími se v Konci řetězce. Jejich dvacetiletá dcera Sara zmizela beze stopy, William je zlomený a zničený muž, kterého propustili z ústředí ministerstva obrany, a Christina se definitivně odstěhovala z jejich společného bytu. Když vyjde najevo, že výpadek proudu ve Švédsku je pouze jedním z dlouhé řady podobných útoků po celém světě, musí William sám najít skutečný zdroj dřív, než dojde k ohrožení existence celého lidského společenství. Někdo ho ale na každém kroku sleduje. Kdo to je? Co lidé z ústředí obrany tají? A proč se zdá, že všechno nějak souvisí se Sarou? Vševidoucí oko je napínavý román o zranitelnosti moderní společnosti a o tom, co vlastně znamená být naživu.

Konec řetězce, Vševidoucí oko

Soutěž

Soutěžit můžete tentokrát na Facebooku KNIHY ZLIN o dubnové novinky – Sen letící želvy, Sobí horu a Poustevníka.

Detektivku Poustevník, o níž jsme soutěžili minulý týden, posíláme Evě do Velkých Pavlovic. Gratulujeme!

Nová obálka

Představujeme vám obálku šestého dílu detektivní série Kristiny Ohlssonové s názvem Potopa. Vyšetřovatelé Fredrika Bergmanová a Alex Recht musí najít spojitost mezi na první pohled zcela odlišnými případy a ocitají se v kruhu stop úzce souvisejících s hříchy z minulosti.

Potopa - obálka

Připravujeme

Termín vydání Senzační sbírky zvířat doktora Proktora se blíží, takže je načase představit vám další bizarní zvířátko. Dalším podivným zvířátkem doktorovy sbírky je Savouk peruánský sedminohý. Živí se tím, že vysává mozek různým druhům hmyzu. A pokud byste měli tu smůlu, že by vám vlezl do hlavy (uchem), vysál by vám veškerou paměť. I přesto však prý Savouci peruánští sedminozí dokážou být přítulnými a věrnými domácími mazlíčky a lze je naučit mnoha kouskům;)

Savouk ze Senzační sbírky zvířat doktora Proktora

Rozhovory

Tentokrát doporučujeme hned dva rozhovory. S Markem Turňou a Joem Nesbøm.  „Vraždu jsem nikdy neviděl. Stačí mi představivost“, říká Jo Nesbø pro portál idnes.cz. A o začátcích nakladatelství pro portál vaseliteratura.cz mluví Marek Turňa.

Recenze

„Jedná se totiž o výbornou, dějově i myšlenkově, vystavenou knihu, která si nezadá s mnohem známějšími jmény v témže odvětví. Ano, hovoříme o severské, chcete-li o skandinávské krimi. Byl to navíc právě Poustevník, jenž v roce 2016 získal ocenění za nejlepší kriminálku roku. Právem.“ Citujeme z jedné z prvních recenzí na Poustevníka. Doporučujeme:)

Poustevník

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Konec řetězce

Konec řetězce

Napínavý román, který kromě kriminální zápletky přináší i zajímavé otázky týkající se původu lidstva a skrytých hrozeb, jenž se mu v budoucnu mohou stát osudné.

Sen letící želvy

Sen letící želvy

Román o filmech, snech, lásce, kočkách a psech, a o vrahovi mladých žen.

Poustevník

Poustevník

Ukradená identita, sériový vrah a Wistingova dcera v ohrožení. Dokáže ji komisař Wisting zachránit?

Sobí hora

Sobí hora

Magické povídky spojující svět severské mytologie a nadpřirozena, jejichž autorka je považována za mimořádný objev na scéně světové fantasy.

Vševidoucí oko

Vševidoucí oko

Co když si umělá inteligence uvědomí sama sebe a začne nás ovládat?

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Z.J.E.V.N. Zvířata, jejichž existence vás nepotěší

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily