Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | duben 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | duben 2018

4. 4. 2018

Co je nového?

Plány na večer máme jasné. Dnes se totiž udílejí ceny Magnesia Litera, takže budeme držet palce Purity a Lucii Mikolajkové, jejíž překlad je na Literu nominován. (Video Magnesia Litera).


Radost nám také udělala zpráva z agentury týkající se knihy Zůstaň se mnou, nigerijské autorky Ayòbámi Adébáyò, jež byla vybrána do užší nominace na britské ocenění Welcome Book Prize. Kniha vyjde příští rok.

Soutěže & Tipy

Krev na sněhu, tedy výhru ze soutěže z minulého týdne, posíláme Kateřině do Prahy a Marcele do Uherského Brodu. Gratulujeme!

Soutěžit můžete tentokrát na facebooku KNIHY ZLIN o novinky z minulého měsíce – Hry špionů Adama Brookese a Energii Vaclava Smila.

Hry špionů, Energie - soutěž

Ještě pro vás máme dva tipy z našeho eshopu:

Po celý duben totiž můžete detektivky a thrillery objenávat se slevou 20 %.

A pokud budete na eshopu objednávat jakékoli knihy, tedy nemusí to nutně být krimi (klidně si můžete udělat radost třeba Purity Jonathana Franzena), nezapomeňte se zapojit do soutěže o tašku plnou knih!

Nová kniha

Novinkou v našem edičním plánu je parádní dánská krimi, The Chestnut Man. Její autor, dánský producent a scenárista Søren Sveistrup, má totiž na svém kontu takové projekty jako je scénář ke Sněhulákovi Joa Nesbøho i televiznímu seriálu The Killing (Zločin), který posbíral řadu mezinárodních ocenění. Můžete se těšit na nervy drásající thriller z Kodaně!

Brzy vyjde

Na duben jsme se těšili obzvlášť. Příští týden totiž vychází román Sen letící želvy, české, debutující autorky Nory Eckhardtové. Naší srdeční záležitostí je také povídková kniha Karin Tidbeckové, Sobí hora. Jde o pozoruhodnou sbírku třinácti povídek, tak zvláštních, že je velmi obtížné vypudit je z mysli. Zasahují do světa fantasy, magického realismu, science fiction i severských lidových pověstí s imaginárními bytostmi. Některé z těchto příběhů jsou značně znepokojivé, ale zároveň humorné a neuvěřitelně zvláštní.

Sobí hora, Sen letící želvy

Nezapomněli jsme ani na detektivku – v dubnu vychází další díl Jørna Liera Horsta ze série William Wisting s názvem Poustevník. Těšit se můžete na napínavou krimi!  Do případu tentokrát výrazně zasáhne i novinářka Line, Wistingova dcera. A prozradit můžeme, že půjde o největší pátrací akci v dějinách norské kriminalistiky, při níž budou asistovat i agenti FBI.

Poustevník, Honicí psi

Recenze týdne

„…kniha Jak číst umění téměř dokonalou sondou do umění 21. století a čtenáři tak pomůže se aspoň trochu zorientovat a snad i pochopit umělcovy pohnutky k vytvoření něčeho, co běžný člověk za umění nepovažuje.“ Vybíráme úryvek z recenze knihy Jak číst současné umění publikované na webu kulturio.cz.

Jak číst současné umění - obálka

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Purity

Purity

Pip Tylerová má neuspokojivou, špatně placenou práci, bydlí v anarchistickém squatu, splácí obrovskou studentskou půjčku a nemá tušení, kdo vlastně je. Ví, že se ve skutečnosti…

Jak číst současné umění

Jak číst současné umění

Působivý a nově pojatý přehled děl současných výtvarných umělců, jehož prostřednictvím autor zkoumá proměnlivý a často zarážející svět umění jednadvacátého století.

Energie

Energie

Navýsost aktuální kniha o možnostech využití energie, její produkci i vlivu na změny klimatu z pera světově uznávaného vědce.

Hry špionů

Hry špionů

Napínavý thriller Hry špionů je pokračováním úspěšného románu Noční dravec. Opět se setkáváme s novinářem Philipem Manganem, pracovnicí britské tajné služby Trish Pattersonovou…

Sen letící želvy

Sen letící želvy

Román o filmech, snech, lásce, kočkách a psech, a o vrahovi mladých žen.

Poustevník

Poustevník

Ukradená identita, sériový vrah a Wistingova dcera v ohrožení. Dokáže ji komisař Wisting zachránit?

Sobí hora

Sobí hora

Magické povídky spojující svět severské mytologie a nadpřirozena, jejichž autorka je považována za mimořádný objev na scéně světové fantasy.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily