Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | červen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | červen 2018

6. 6. 2018

Co je nového?

Chystáme pro vás prázdninové překvapení. Pokud všechno vyjde, slibujeme, že budete mít, dostatek skvělého čtení na dovolenou. A jinak všechno běží jako na drátkách… Eva dělá rejstříky Ropy Vaclava Smila, Radek sází Vaše tváře zla Martina Puskelyho, Míša tvoří obálky Mount Kodaň Kaspara Collina Nielsena, Pavla dělá korektury Amatky Karin Tidbeckové a Lucka objevila a koupila další novou knihu. Něco málo o ní najdete níže. Tolik rychlá exkurze naší redakce:)

Právě vychází

Jaakko Kaunismaa, majitel pěstírny hub, žije v harmonickém manželství. Alespoň si to myslí. Po letech všelijakého protloukání se konečně našel a má před sebou více než příznivou budoucnost. Náhle se však od lékaře dozvídá šokující zprávu – brzy zemře. Stal se obětí dlouhodobé otravy. Stihne Jaakko odhalit, kdo mu ukládá o život, než otrava propukne naplno? Komu vlastně může věřit? A zachrání svou firmu dřív, než ji zničí konkurence? Než natáhnu brka vychází v pondělí 11. června.

Než natáhnu brka - mockup

Soutěž

Radost, doufáme, uděláme Hance z Kobeřic, kterou jsme vylosovali v soutěži z minulého týdne. Přála si Žízeň Joa Nesbøho a má ji mít! Blahopřejeme:)

A protože právě připravujeme dotisk Skleněného pokoje, nabízíme vám možnost si o něj zasoutěžit. Simona Mawera k napsání knihy inspirovaly osudy majitelů brněnské vily Tugendhat. Napište nám, jak tuto vilu autor pojmenoval v knize. Uzávěrka odpovědí je 12. 6. ve 12:06. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Koupili jsme

Masaji Ishikawa se narodil v Japonsku. Ve 13 letech se však jeho rodina přestěhovala do Severní Koreje. Jeho otec, Korejec, se nechal zlákat nabídkou komunistické strany slibující dobrou práci a vyšší postavení. Realita však byla naprosto odlišná. Masaji Ishikawa v knize A River in Darkness líčí život v krutých podmínkách pod přísným dohledem totalitního režimu. Až v roce 1996 se mu podařilo utéct přes řeku Ja-lu (Amnokkang) na hranicích KLDR a Číny. Titul A River in Darkness chystáme k vydání na podzim příštího roku.

A River in Darkness

Recenze

Severní Korea podruhé. Možnost nahlédnout za neprodyšné hranice Severní Koreje a být svědky každodenního života obyčejných lidí dává také kniha americké novinářky Barbary Demickové Není co závidět. Přestože jsme tuto knihu vydali již před časem, nic neztrácí na své aktuálnosti: „Autorka během vyprávění nenásilně odhaluje fakta a reálie Severní Koreje, počínaje tím, jak byl Korejský poloostrov násilně rozdělen na dvě poloviny. Zachycuje život pod portrétem prezidenta a neustálým dohledem donašečů, život v upravených informacích o okolním světě, kde „není světu co závidět“, jak zpívají Severokorejci v oslavném sloganu. Naléhavě se vnucuje srovnání s románem 1984 George Orwella.“ Vybíráme úryvek tentokrát ze starší recenze na iLiteratura.cz.

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Skleněný pokoj - nové vydání

Skleněný pokoj - nové vydání

Román inspirovaný skutečným osudem vily Tugendhat, který zaujme od první věty. Na pozadí příběhu jejích majitelů zrcadlí tragédii celého českého národa. Vysoko na kopci nad Brnem…

Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji

Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji

Co když jsou noční můry vykreslené Georgem Orwellem v románu 1984 skutečné? Co kdybyste museli žít v zemi, ve které by bylo možné naladit pouze jedinou vládní stanici? V zemi, kde by…

Žízeň

Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu…

Než natáhnu brka

Než natáhnu brka

Jaakkovi je 37, když mu lékař oznámí, že nemá chřipku, ale umírá na otravu – a nemá už moc času. To člověku na dobré náladě nepřidá. A aby toho nebylo málo, když se z ordinace…

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily