Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | březen 2019 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | březen 2019

14. 3. 2019

Nenechte si ujít

Tento týden nemůžeme začít nijak jinak než Skleněným pokojem. Vydání s filmovou obálkou je na pultech knihkupectví, dnes (14. 3.) má film premiéru – té brněnské, která proběhla už 12. 3., se zúčastnil také Simon Mawer , a rozhovor s autorem si můžete poslechnout třeba na ČRo Plus nebo jej můžete sledovat v Show Jana Krause.

Skleneny-pokoj-film.obalka-mockup

 

Právě vychází

Simon Mawer: SKLENĚNÝ POKOJ (filmová obálka)

Román inspirovaný skutečným osudem brněnské vily Tugendhat. Nyní s filmovou obálkou!

Vysoko na kopci nad Brnem ční zázračný dům. Postaven na míru židovsko-křesťanskému novomanželskému páru vyzařuje bohatství, sebevědomí, krásu a majestátnost. Avšak jen do chvíle, než do země vstoupí nacistické vojsko a manželé musí vilu i zemi opustit. Život vily se s odchodem jejích majitelů ale nezastaví. Přechází z jedněch rukou do druhých, z českých do nacistických, pak do sovětských až se opět vrátí do majetku československého státu. Krystalická dokonalost skleněného pokoje přitom zasahuje nesmírnou gravitací každého, kdo se dostane do jeho blízkosti.

Jenom málo knih z poslední doby dokázalo očima cizince postřehnout československou realitu druhé poloviny 20. století tak brilantně jako Skleněný pokoj Simona Mawera. Román je o to cennější, že byl v létě 2009 nominován na nejprestižnější knižní cenu anglicky mluvícího světa The Man Booker Prize.

Jan Kjærstad: BERGE

Jednoho srpnového dne roku 2008 je ve své chatě nalezen předák sociálnědemokratické strany Arve Storefjeld. Byl zavražděn – stejně jako jeho dcera a další tři osoby, které tam s ním pobývaly. Ihned se vyrojí řada hypotéz, kdo za hrůzným činem stojí. Celé Norsko truchlí, jen novinářka Ine Wangová, jíž se v posledních letech nedařilo, chytá druhý dech. Konzervativní soudce Peter Malm rozmrzele sleduje emoce, s nimiž celá země na událost reaguje. Jako by se lidé ve smutku vyžívali. Stranou všeho dění stojí bývalý přítel Storefjeldovy dcery Nicolai Berge. Až do chvíle, než ho Ine Wangová požádá o rozhovor.

Společenský román s náznakem detektivní zápletky zachycuje Norsko v době před Breivikovými útoky z pohledu tří různých osob: novinářky, soudce a bývalého přítele zavražděné. Renomovaný klasik norské postmoderny Jan Kjærstad opět přichází s knihou, v níž nic není předem jasné.

Nová obálka

Než vystydne káva je román japonského autora Tošikazu Kawagučiho, jehož vydání připravujeme na 8. dubna. Jeho děj vás zavede do malé japonské kavárny, kde mají zvláštní místo. Když se na něj posadíte, můžete se vrátit zpět v čase. Ale pozor - váš čas v minulosti vyprší, jakmile vám vystydne káva...

Nez-vystydne-kava-mockup

Soutěž

Vyhrajte Skleněný pokoj s filmovou obálkou! Napište nám, v kterém roce byla dokončená stavba slavné brněnské vily, jejímž osudem je román inspirován. Uzávěrka soutěže je 20. 3. ve 20.30, odpovědi posílejte na mail info@knihazlin.cz. Pravidla soutěže najdete na blogu.

Recenze

„… A jestli vám mohu doporučit, tak vážně po knížce Zůstaň se mnou sáhněte. Čeká vás zajímavá emoční jízda. Těžko předpovíte, co se na další stránce stane. Tento poutavý, místy psychologický, smutný, dojemný, a přece krásný příběh vás třeba chytí za srdce. Tak, jako mě.“ Píše Martina Žáková v recenzi knihy Zůstaň se mnou na webu kultura21.cz.

Zustan-se-mnou-blog

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily