Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | březen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | březen 2018

7. 3. 2018

Co je nového?

Purity Jonathana Franzena je nominována na Magnesii Literu! Zásluhou překladatelky Lucie Mikolajkové byl tento obsáhlý román nominován na Literu za překladovou knihu. Citujeme ze zprávy poroty, jež knihu vybrala: „Překlad věrně zprostředkovává všechny jeho polohy od suše informativní přes rozhořčenou až vulgární, anebo bolestnou či sebeshazující. Dialogy plynou přirozeně, ať už je jejich nálada jakákoli. Lucie Mikolajková se s Franzenem vypořádala už v předchozí Svobodě (vydalo Argo, román má 416 stran) a obsáhlý (540 stran) román Purity je v jejím podání čtivé, čtenářsky atraktivní dílo.“ Nesmírně nás to těší a Lucii Mikolajkové srdečně gratulujeme!

Purity - nominace na Literu

Právě vyšlo

Přijímací zkoušky se blíží mílovými kroky, a jestli se chystáte složit tuto zkoušku i z matematiky tak neváhejte sáhnout po knize Tajemství bleskové matematiky, jejíž dotisk právě vychází. Naučíte se bleskově sčítat, odčítat, dělit a násobit a s pomocí mnemotechnických pomůcek si dokážete zapamatovat jakékoli číselné údaje nebo letopočty. Vše můžete procvičit na příkladech, které kniha uvádí, a ověřit si správnost řešení v klíči na konci knihy.

Přijměte tedy pozvání profesora a matemagika Arthura Benjamina a neúnavného populizátora vědy Michaela Schermera a dovolte jim odhalit tajemství práce s čísly. Dramaticky se vám zlepší numerická paměť a naučíte se – možná vůbec poprvé – mít z matematiky radost. Staňte se matemagiky a užijte si spoustu zábavy. Takovou matematiku se totiž ve škole nenaučíte!

Tajemství bleskové matematiky

Soutěž

Soutěžit budeme právě o Tajemství bleskové matematiky. Napište nám, jaký je váš vztah k matematice a proč byste knihu chtěli získat. Dvěma výhercům knihu pošleme. Pište své odpovědi na mail info@knihazlin.cz do úterý 13. 2., do 13.20. Těšíme se na ně!

Nová kniha

Na podzim připravujeme další titul islandského autora Steinara Bragiho. Kata je příběhem o zločinu a jeho následcích, o nepochopitelné krutosti i ničivém žalu. O boji mezi muži a ženami, v němž bylo vždy jasné, kdo je pachatel a kdo oběť – až dosud. Steinar Bragi přistupuje k tématu jako vždy neúprosně a dokáže čtenáře hluboce zasáhnout!

Steinar Bragi - Kata

Recenze týdne

Tentokrát k nám doputovaly dvě recenze shodou okolností obě na umělecké knihy. Doporučujeme obě – recenze i knihy:)

„Důležitý je v knize pohyb. Vnější i vnitřní. Prvořadým se opět se ukazuje autorovo setkání s umělci družstva Raqs: „Raqs je stav, do něhož se dostávají dervišové, když se točí pořád dokola. … Chce-li člověk pozorovat, jak se svět točí, musí se sám hýbat.“ Alistaira Hickse zajímají umělci, několikrát parafrázuje Ernsta Gombricha, který tvrdí, že neexistuje umění, ale umělci. A doplňuje ho, že sami umělci se s každým dílem přetvářejí. V jeho pojetí se současní umělci jeví jako novodobí nomádi. Každý si musí vypěstovat vlastní vnitřní kompas, kterým je najde. Hicks jde docela dobrým příkladem.“ Martina Siwek Macáková recenzuje Průvodce světem současného umění na portále iLiteratura.

„Orientovať sa v súčasnom umení pôsobí ako oxymoron, kniha Jak číst současné umění preto znamenite poslúži každému, kto má pocit, že stratil prehľad a schopnosť porozumieť občas zmätenému a divokému svetu umeleckých prúdov, autorov a ich diel. Umenie pripomína jazdu na kolotoči: možno z neho dostať aj závrat, ale určite na tú jazdu nezabudneme.“ Úryvek z  recenze knihy Jak číst současné umění Jána Blažovského na portále medziknihami.dennikn.sk.

Závěrem

Nezapomeňte, že pocelý březen můžete objednávat knihy Kristiny Ohlssonové se slevou 20 % na našem eshopu. Rádi doporučujeme zejména její nejnovější téměř hororový psychologický thriller Hořící stromy.

Knihy Kristiny Ohlssonové - sleva 20 %

Krásný týden z KNIHY ZLIN.

Tajemství bleskové matematiky

Tajemství bleskové matematiky

Matematika je nádherný, elegantní a neobyčejně užitečný jazyk. Má svůj slovník, svou gramatiku, dokáže pomocí čísel zachytit rozmanitost světa kolem nás. Tomuto jazyku je však…

Planina

Planina

Dva mladé páry z Reykjavíku se vypraví na cestu přes nehostinné planiny středního Islandu. Na písčitých pláních severně od ledovce Vatnajökull sjedou v mlze z cesty a narazí do domu v…

Purity

Purity

Pip Tylerová má neuspokojivou, špatně placenou práci, bydlí v anarchistickém squatu, splácí obrovskou studentskou půjčku a nemá tušení, kdo vlastně je. Ví, že se ve skutečnosti…

Jak číst současné umění

Jak číst současné umění

Působivý a nově pojatý přehled děl současných výtvarných umělců, jehož prostřednictvím autor zkoumá proměnlivý a často zarážející svět umění jednadvacátého století.

Průvodce světem současného umění

Průvodce světem současného umění

Průvodce pro každého, kdo chce získat přehled o nejrůznějších trendech současného světa umění.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily