KNIHA ZLIN se přidává k Albatros Media | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

KNIHA ZLIN se přidává k Albatros Media

20. 12. 2016

Společnost Albatros Media a. s. pokračuje ve své intenzivní akviziční expanzi a v pondělí 19. prosince podepsala dohodu o převzetí 100% obchodního podílu v Nakladatelství KNIHA ZLIN, s.r.o. Jedná se o třetí významnou akvizici skupiny Albatros Media v tomto roce, díky níž opět posiluje svou suverénní pozici největší české nakladatelské skupiny. Součástí transakce je vydávání stávajícího portfolia nakladatelství Kniha Zlín, včetně titulů nejprodávanějšího autora současnosti, Joa Nesbøho. Transakce bude dokončena jejím vypořádáním v horizontu několika měsíců.

Pro Knihu Zlín znamená spojení sil s Albatros Media možnost těžit ze síly a stability lídra trhu, stejně jako možnost využívat prodejní a marketingovou sílu Albatros Media. Albatros Media bude i nadále pokračovat ve vydávání titulů pod značkou Kniha Zlín, a to v České republice i na Slovensku.

„Knihu Zlín jsme vždy vnímali jako nesmírně kvalitní, renomované nakladatelství, se skvělým portfoliem, respektovanou značkou, a jasně definovanou pozicí na trhu. Produkci Knihy Zlín jsme pečlivě sledovali a vnímali ji jako dokonale vyváženou, navíc obsahující hned několik obrovských hvězd současné literární scény. Jsem přesvědčen, že zakladatel Knihy Zlín, pan Marek Turňa, a celý jeho tým dlouhodobě prokazovali nejen enormní cit pro knižní trh, ale také obrovské obchodní a marketingové schopnosti. Velmi si proto vážíme možnosti stát se novým vlastníkem Knihy Zlín a navázat na dosavadní odvedenou práci tohoto týmu. Ještě víc nás pak těší, že se Marek Turňa rozhodl s Albatros Media nadále spolupracovat a podílet se na dalším fungování, rozvoji a růstu Knihy Zlín i celé naší skupiny," říká Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media a. s.

„Kniha Zlín i já osobně jsme nesmírně rádi, že jsme skončili pod křídly tak silné a renomované skupiny jako je Albatros. Pro naše čtenáře i fanoušky to znamená lepší dostupnost našich titulů, jejich rozšíření i zkvalitnění a nepochybně tímto získáváme možnost přinášet na český trh skutečně největší jména světové literatury. Velkou výhodou bude i větší průnik naší produkce na slovenský trh, kde má Albatros pevné zázemí.“ doplnil ředitel KNIHY ZLIN, Marek Turňa.

Více informací najdete v sekci Pro novináře, kde je ke stažení celá tisková zpráva.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily