Jaro 2016 s KNIHOU ZLIN | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Jaro 2016 s KNIHOU ZLIN

28. 2. 2016

Jaro se blíží a my jsme na tuto sezónu pro vás opět připravili spoustu inspirativního, ale i zábavného čtení. V našem edičním plánu nechybějí novinky ze světové i české literatury, knihy o umění, strhující detektivky a thrillery, literatura faktu a nezapomněli jsme ani na děti.

Jedním z nejžhavější titulů jarní sezóny je román Provazochodkyně, v němž Simon Mawer znovu na scénu vyslal podmanivou a neobyčejně silnou literární hrdinku Marian Sutrovou. Strhujícím a hluboce empatickým příběhem zaujme debut Touhy Džendeho Džongy kamerunské spisovatelky Imbolo Mbue, která patří k současným největším objevům americké migrantské literatury. O tom, že osobnost Winstona Churchilla může být neutuchajícím zdrojem inspirace, čtenáře jistě přesvědčí Boris Johnson ve svém bestselleru Faktor Churchill, ve kterém objasňuje kouzlo a pravidla života této světové proslulé osobnosti. Detailní znalost asijského kontinentu a tamějších geopolitických vztahů využil francouzský novinář Ian Manook při psaní originální detektivky Jerúldelger z prostředí současného Mongolska. Stará Praha se svými chudinskými čtvrtěmi v období druhé poloviny devatenáctého století ožívá v novele Augustin Zimmermann, silném debutu mladé prozaičky Zuzany Kultánové, který vypráví nadčasový příběh o bláhové touze člověka vymanit se ze své přirozenosti a o temných vášních, jež mají za následek řadu osudových chyb. Malé čtenáře jistě potěší Zloděj luridia norského spisovatele Bobbieho Peerse, příběh o malém klukovi Williamu Wentonovi, který má neustále nebezpečí v patách, protože je nejlepší na světě v luštění tajných kódů.

Věříme, že si mezi našimi novými tituly najdete to, co vás zajímá, a že s našimi knihami zažijete spoustu příjemných chvil.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily