Ediční plán jaro 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Ediční plán jaro 2018

28. 2. 2018

Milí čtenáři,

do rukou se vám dostává ediční plán na jaro 2018. Přestože je v něm letos zastoupeno méně titulů, než jste v předcházejících letech byli zvyklí, v redakci nezahálíme a už teď jsou v plném proudu přípravy na druhé pololetí roku, v němž vám představíme nové ediční projekty. Nicméně věřím, že i jarní novinky vás zaujmou a potěší.

Nejzajímavějším titulem je bezesporu povídková knížka Sobí hora švédské autorky Karin Tidbeckové, která se díky své zvláštní, zneklidňující atmosféře zaryje hluboko pod kůži. Autorka v nich vytváří nové fikční světy, do nichž pronikají prvky severské mytologie, magického realismu i science fiction, a není divu, že Tidbecková za ně sklidila nejen nadšené ohlasy recenzentů i čtenářů, ale také několik literárních ocenění na poli fantasy.

Objevem na poli české literatury je román Nory Eckhardtové Sen letící želvy. Tento debut z prostředí filmu ukazuje, jak je životně důležité umět odlišit kočku od psa a skutečnost od filmu.

Pro fanoušky krimi a thrillerů jsme připravili novou detektivku Jørna Liera Horsta, vynikajícího norského detektivkáře, jehož knihy pravidelně obsazují první místa žebříčků prodejnosti i oblíbenosti. Horst ve svých příbězích těží ze své dvacetileté praxe policejního vyšetřovatele a díky těmto zkušenostem dokáže velmi realisticky a poutavě popsat svět zločinu i průběh policejního vyšetřování. Horstovo alter ego, komisař William Wisting, bude tentokrát vyšetřovat jeden z největších případů norské kriminalistiky, případ vražd osamělých lidí a ukradených identit. Poustevník vychází už v dubnu, opět ve výborném překladu Katky Krištůfkové.

Katka teď pilně dokončuje i překlad posledního dílu Dopplera s názvem Konec světa, tak jak ho známe. Věřím, že i vy, kteří jste si svérázného Dopplera, hrdinu knížek Erlenda Loea, oblíbili, se stejně jako já nemůžete dočkat, jaký bude jeho návrat domů a jak se k jeho dobrodružství postaví manželka, kterou Doppler nechal doma se všemi dětmi i starostmi, když se vydal hledat své pravé já do norských lesů.

Ani v této sezóně jsme nezapomněli na malé čtenáře. V lednu vyšel druhý díl série William Wenton s názvem Kryptoportál a na květen připravujeme vizuálně velmi zajímavou Senzační sbírku zvířat doktora Proktora, která odhalí děsivá tajemství zvířat, jejichž existence vás nepotěší.

Přeji vám dobré počtení a příjemné chvíle s našimi knihami,

Lucie Smolka Fruhwirtová
(šéfredaktorka)

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily