Dvě naše knihy ve Velkém knižním čtvrtku | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
 • Doufejme v to nejlepší
 • Než vystydne káva
 • Laila
 • Skleněný pokoj
 • Zůstaň se mnou

Dvě naše knihy ve Velkém knižním čtvrtku

31. 1. 2016

Již tradičně nejen v říjnu, ale i v březnu se koná akce Velký knižní čtvrtek, v rámci které se tentokrát představí kolekce čtrnácti vybraných novinek devíti nakladatelství včetně KNIHY ZLIN. My jsme si do výběru připravili Provazochodkyni – pokračování příběhu Marian Sutro, který začal v Dívce, která spadla z nebe vyprávět Simon Mawer – a originální krimi Jerúldelger od Iana Manooka.

Simon Mawer je úspěšný britský autor, který si navzdory tomu, že svou prvotinu vydal poněkud neobvykle až na prahu čtyřicítky, již získal svými romány popularitu mezi čtenáři i přízeň literární kritiky jak v Evropě, tak v Americe. U nás je známý především románem Skleněný pokoj, ve kterém ukázal své výjimečné vypravěčské umění. V roce 2012 začal vyprávět příběh špionky Marian Sutro, který v Dívce, která spadla z nebe skončil poměrně otevřeně. Nyní se dočkáte pokračování s názvem Provazochodkyně, který sleduje Marian po 2. světové válce.

Pro české čtenáře novým jménem je Ian Manook, pseudonym francouzského novináře a spisovatele Patricka Manoukiana. Ten je po celý život také vášnivým cestovatelem a zkušenosti z putování po celém světě dokázal zužitkovat různými způsoby: jako novinář spolupracoval s řadou deníků a časopisů, když psal zejména články s cestovatelskou tematikou, založil i vlastní agenturu zaměřenou na vydávání turistických publikací. Dokonalá znalost asijského kontinentu mu posloužila při psaní knihy, která ho proslavila: detektivní román s názvem Jerúldelger, který se odehrává v dnešním Mongolsku.

V rámci Velkého knižního čtvrtku vyjdou tyto knihy:

 1. Simon Mawer: Provazochodkyně
 2. Alice Horáčková: 7x ve vedlejší úloze
 3. Ben Aaronovitch: Měsíc nad Soho
 4. Audhild Solbergová: Válka proti Superkrávám
 5. Michael Žantovský: Ochlazení. Špionážní thriller z blízké budoucnosti
 6. Ian Manook: Jerúldelger
 7. Petra Dvořáková: Sítě. Příběhy o (ne)sebevědomí
 8. Richard Askwith: Stopy v oblacích. Příběh o běžecké vášni a utrpení
 9. Paula McLainová: Létala jsem za sluncem
 10. Emer Stamp: Čuníkův supertajný deník
 11. Robert Littell: Amatér
 12. Aleš Palán: Ratajský les
 13. Kate Atkinsonová: Bůh v troskách
 14. Abnousse Shalmani: Chomejní, Sade a já

Více informací najdete na velkyctvrtek.cz

Provazochodkyně

Provazochodkyně

Provazochodkyně přináší napínavou a velmi propracovanou sondu do složitých motivů idealismu a odvahy těch, kteří nepřestali bojovat ani poté, co druhá světová válka dávno skončila.

Jerúldelger

Jerúldelger

Komisař Jerúldelger, rázný muž s minulostí poznamenanou krutým osobním dramatem, jehož v dětství vychovali a vycvičili v klášteře mniši ovládající bojová umění, se ujímá dvou…

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily