Víkend, kdy audioknihy zazní NAHLAS | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Víkend, kdy audioknihy zazní NAHLAS

30. 9. 2015

I audioknihy slaví svůj svátek. Druhý říjnový víkend 9. - 11. 10. se můžete těšit na záplavu novinek, vyjde také thriller Syn od Joa Nesbøho (několik dní před vydáním knihy a e-knihy) a Sběratel Johna Fowlese. Pokud během audioknižního víkendu zakoupíte nějakou audioknihu z nabídky, dostanete navíc jednu zdarma. Více informací o akci najdete na audioknihynahlas.cz.

Jo Nesbø: Syn, čte Petr Kubes, režie Michal Bureš

Sonny Lofthus býval oblíbeným, příkladným studentem i talentovaným zápasníkem vzhlížejícím ke svému otci. Jednou se chtěl stát policistou jako on. Jeho život se však rozpadl jako domeček z karet, když jeho vzor spáchal sebevraždu a v dopisu na rozloučenou se přiznal k braní úplatků i spojení s kriminálním podsvětím. Pocit zrady dokázal u mladíka utišit pouze heroin, na němž je dnes už dvanáct let závislý. Momentálně „sídlí“ v přísně střežené věznici Staten, kam byl uvržen za zločiny jiných. Výměnou za pravidelnou dodávku drog se totiž přizná k čemukoli. Ostatním vězňům slouží jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Jednou si však pro odpuštění přijde i někdo, kdo Sonnymu prozdradí, že to se smrtí jeho otce bylo trochu jinak. A dosud smířený vězeň se stává nesmiřitelným soudcem odhodlaným k pomstě.

John Fowles: Sběratel, čte Jaroslav Plesl a Lucie Pernetová, režie Michal Bureš

Dny obyčejného úředníčka Fredericka Clegga prosvětluje pouze jeho sbírka motýlů a okamžiky, v nichž po cestě do práce zahlédne dívku z vyšších vrstev, krásnou studentku výtvarného umění Mirandu Greyovou. Když ale mladík vyhraje v loterii značnou finanční částku, nové okolnosti mu umožní platonické fantazie realizovat. Nezačne se však dívce dvořit, neboť cítí, že v konkurenci bohémských intelektuálů ji nemá šanci zaujmout. Místo toho ji unese a uvězní ve sklepě osamělého venkovského domu doufaje, že až jej jeho zajatkyně lépe pozná, samovolně se do něj zamiluje. Napětí je budováno na střídání dvou působivých vnitřních monologů - posluchač situaci sleduje rovněž z perspektivy oběti, která svého žalářníka intelektuálně i osobnostně převyšuje, a ve snaze získat svobodu se jím pokouší z nevýhodné pozice manipulovat. Čím dál víc si však uvědomuje, že jejich temperament, povahy, třídní původ, vzdělání i životní zkušenosti jsou naprosto nekompatibilní. A že skutečná empatie ze strany jejího únosce, který touhu vlastnit zaměňuje za náklonnost, je naprosto vyloučená. Klinicky přesná studie chování člověka a výstavba románu s paralelou k Shakespearově Bouři fascinuje nejen svou bizarní zvráceností, ale i jako alegorie dobra a zla nebo studie niterných muk a vnitřního pekla vychýlené obsese.

Zveme vás na:

Slavnostní zahájení svátku mluveného slova AUDIOKNIHY NAHLAS!

Knihkupectví Neoluxor, Václavské náměstí, Praha, čtvrtek 8. 10 v 18.30

Poslechněte si na živo, jak zní audioknihy NAHLAS! V předvečer akce vám je z plna hrdla přečtou Jaroslav Plesl s Lucií Pernetovou coby únosce a jeho zajatkyně z audioknihy SBĚRATEL, ale i SYN Petr Kubes, který vychází v týdenním předstihu před tištěnou knihou, nebo herečky Petra Špalková, Tereza Bebarová a Lucie Pernetová, které společně pokřtí „svůj“ mezinárodní bestseller Dívka ve vlaku, jenž u nás v audiu vychází o 14 dříve než papírový svazek. Těšit se můžete na zahajovací přípitek, besedu, autogramiádu a bonusové audioknihy zdarma.

Křest audioknihy Joa Nesbøho SYN

Knihkupectví Dobrovský, Galerie Šantovka, Polská 1201/1, Olomouc, sobota 10. 10. 2015 od 15.00

Audioknižní novinku SYN od Joa Nesbøho, která vychází o týden dříve, než tištěná kniha představí a pokřtí její vypravěč Petr Kubes, hvězda Moravského divadla společně s režisérem Michalem Burešem. Poslechněte si nezapomenutelné čtení, v němž před vámi ožije příběh napínavé a barvité cesty za pomstou v ulicích Osla, ačkoli budete v Olomouci. Nebude chybět ani autogramiáda a k zakoupené novince si domů odnesete i bonusovou audioknihu zdarma.

Sběratel

Sběratel

Autorovu románovou prvotinu inspirovala novinová zpráva o únosu dívky a jejím věznění v londýnském protileteckém krytu. Věznitel Frederick Clegg je psychopatický sexuální deviant…

Syn

Syn

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a…

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily