Hadí dcera | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Hadí dcera

Cena:
189 Kč
Autor:
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-7473-312-3
Datum vydání:
26. 06. 2015
Počet stran / vazba:
207/vázaná

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 99 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading iBookstore 

  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize

Popis: Hadí dcera

Bible, Exodus 22,17

Čarodějnici nenecháš naživu.

Ve stejnou dobu, kdy jsou v rozvalinách stavby poblíž Prahy objeveny oběti téměř padesát let staré vraždy, se na jachtě plující Středomořím seznamuje osamělý starší muž s výrazně mladší dívkou. Žádný z nich netuší, jak hluboce se jejich rychle gradující vztah proplete s vyšetřováním dávného zločinu, přestože muž ví, že pachatel dodnes nezískal, o co kdysi usiloval. Obstojí milenci v boji o život, až vrah znovu a opakovaně udeří? A kdo je onen záhadný ochránce, který jim pomáhá přežít?

Hadí dcerou jako samostatným detektivním příběhem Karel C. Grig uzavírá volnou trilogii započatou Třetí kaplí a pokračující Petrovými mozaikami. V Hadí dceři se čtenář, stejně jako v předchozích knihách, dočká nejen kriminální zápletky s milostným vztahem, ale dotkne se i tajemných mýtů dávných věků.

Úryvek: Hadí dcera

Recenze: Hadí dcera

Tajemný příběh Petrových mozaik pokračuje

Vaseliteratura.cz, 28. července 2015, autor: Jiří Lojín

O záhadných artefaktech jsme se mohli dočíst už v předchozích knihách Karla C. Griga Třetí kaple a Petrovy mozaiky. Další knihou autor v příběhu pokračuje, aby některé věci vysvětlil a jinými opět čtenáři zamotal hlavu. Hadí dcera již svým názvem naznačuje, kam se autor ve svém vyprávění ubírá.

„Proč si všichni dávají hmyzí jména?“ ptá se hrdina jedné z béčkových napodobenin Indiana Jonese. Já dodávám, že hadí k nim také patří. Proto mi titul knihy Karla C. Griga trochu evokuje filmy, v nichž odvážný záhadolog čelí nejen nástrahám, jimiž jsou obestřeny vzácné historické artefakty, ale i škorpioním, chřestýším či pavoučím bratrstvům, pídícím se po těch samých předmětech, neboť jen ty zajistí vládu nad světem. Dosud mi však nedošlo, proč tyto party plýtvají energií kvůli vlastnictví malé vyrabované planetky a několika miliardám neschopných hladových krků. K tomuto dojmu přispívá i anotace, v níž se hovoří o tajemných mýtech dávných věků.

Ovšem kniha Hadí dcera – stejně jako Petrovy mozaiky, je především detektivka, ne pokleslý dobrodružný román, i když z předchozího odstavce by čtenář mohl takového dojmu nabýt. Jeho prvky tam jsou, nepopírám, ale v mezích dobrého vkusu. Hlavní hrdina se opět zaplétá do složitých záhad, v jejichž pozadí jsou znovu mozaiky rodiny Plichtovy. Tentokrát se ale mystický motiv dostává víc do popředí, o mozaikách se opakovaně hovoří jako o předmětech umožňujících vyvolat ďábla. A autor připomíná ještě jednou záhadu, která dala knize titul – rod hadích dcer, táhnoucí se až k Lilith, bájné první ženě Adamově.

Hlavní hrdina knihy se pohybuje v cizích zemích jako doma, představuje moderního člověka, kterých není v naší zemi mnoho, vybaveného dostatečnou znalostí cizích jazyků natolik, aby mohl volně komunikovat, s nepříliš pevnými pouty k domovu. Je ve věku, kdy se do románových hrdinů zpravidla zamilovávají velmi mladé dívky. Autor však svému hrdinovi ponechává hodně pochybností o budoucnosti takového vztahu. I Welmoed – dívka, o níž je řeč – není pravou hrdinkou dobrodružných románů. Nebezpečí ji neláká, má obyčejný, lidský strach.

Hadí dcera představuje kombinaci detektivky, textu s mystickou tematikou i románu o lásce. Stejně jako v Petrových mozaikách postrádám větší využití faktů o architektuře. Nepovažuji to za chybu a už vůbec nechci autorovi naznačit, že by měl psát jako Urban v Santiniho jazyku, ale když je už profesí architekt, mohl by čtenáře trochu více poučit. Úvod kapitol tvoří zdánlivě nesouvisející pojednání, čtenář však brzy pochopí, že se vztahují přímo k následujícímu ději. Autor tím trochu prozradí, co se bude dít, ale dá k dispozici zajímavé informace, o nichž člověk toho obvykle neví.

Kniha Karla C. Griga je spíše odpočinkovou, pohodovou četbou. Přestože navazuje na předchozí romány, lze ji číst samostatně, vše potřebné se čtenář postupně dozví. Pořadí – třetí kniha – by naznačovalo, že bude uzavírat trilogii. Závěr tomu nenasvědčuje, příběh je sice uzavřený, ale některé motivy by bylo možné dále rozvíjet. Přeji tedy autorovi inspiraci, která by mu umožnila napsat další knihu, věnovanou svému hrdinovi i věcem, které mohou, ale nemusí mít mystický význam.

Dotaz k produktu Hadí dcera

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

Petrovy mozaiky

Petrovy mozaiky

Láska na druhou? Román s tajemstvím. Příběh o zrodu milostného vztahu a zároveň napínavé, téměř detektivní pátrání po stopách vášně a smrti. Konec dvacátého století. Žena a…

Vraždaplán

Vraždaplán

Po surovém nočním útoku na mladou ženu padá na Město tíseň. Dává tím dávno zmizelá hlava podsvětí signál o svém návratu? A musí se nevyřízených účtů obávat i bývalý…

Třetí kaple

Třetí kaple

Kdo si z nás dělá „časovou“ konzervu? Napínavý a mysteriózní příběh ze současnosti, který lze vnímat stejně dobře jako detektivku nebo černý román. Stárnoucí muž a mladá…

Na jeden život až příliš

Na jeden život až příliš

Historie tohoto biografického románu je zasazena do první poloviny 20. století. Hlavní hrdina, voják, legionář a pedagog František Kreps, pochází z ekonomicky zajištěné rodiny…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily