Libor Kadlec - Filípek | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Kniha Zlín » Autoři » Libor Kadlec - Filípek

Libor Kadlec - Filípek

Libor Kadlec - Filípek

Libor Kadlec – Filípek Narodil se 23. února 1959 ve Zlíně. Absolvoval gymnázim, na umělecké obory a školy humanitního zaměření nebyl přijat (hlásil se na Fakultu filmové a televizní tvorby FAMU, na obor herectví – na pražské DAMU, následně na brněnskou JAMU a Pedagogickou fakultu UJEP v Brně. Nastoupil na VUT na elektrotechnickou fakultu v Brně, kterou po dvou letech studia opustil. Pracoval pouze jako brigádník – knihovník v Sokolnicích a v Újezdě u Brna, noční vrátný a jako reprodukční fotograf ve zlínských tiskárnách. V Brně spolupracoval s Divadlem na Provázku a herecky se představil v legendárních Lyrických agresích. Dne 29. května 1982 po půlnoci tragicky zemřel (pod tramvají v ulici Na Hlinkách v Brně) za ne zcela vyjasněných okolností.

Po jeho smrti byly jeho básně a deníky publikovány v samizdatovém Hostu, Moravských novinách, ve sborníku uspořádaném J. A. Pitínským – Uprostřed průmyslové noci (název sborníku dal jeden Filípkův verš), v Roku pro otevřenou kulturu. V roce 1990 se v nakladatelství Host připravovala kniha veršů, ale z vydání nakonec sešlo. Obsáhlý výbor z básní a deníků přinesla výtvarná revue Prostor Zlín v roce 2006.

Libor Kadlec - Filípek je autorem těchto knih:

Žádné dívky, nic

Žádné dívky, nic

Kniha s názvem Žádné dívky, nic a s podtitulem básně, deníky a hříčky vychází jako soubor textů z pozůstalosti v osmdesátých letech tragicky zemřelého mladého básníka Libora…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily