Inga Ābele | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Kniha Zlín » Autoři » Inga Ābele

Inga Ābele

Inga Ābele

Narodila se roku 1972 v Rize. Po krátkém studiu biologie na Lotyšské univerzitě opustila Rigu, žila na venkově a pracovala jako trenérka koní. Do Rigy se posléze vrátila a vystudovala na Lotyšské kulturní akademii Katedru divadelní a televizní dramaturgie. Nyní žije opět na venkově.

Úspěšně se prosadila ve všech literárních žánrech, získala i několik ocenění – roku 2003 dostala Výroční cenu za literaturu za svoji dramatickou tvorbu (která vzbudila velký ohlas i v zahraničí, konkrétně v Německu, Finsku, Dánsku, Řecku a Francii), roku 2004 získala tutéž cenu za sbírku povídek Sniega laika piezīmes a v roce 2008 se stala vítězkou literární soutěže Prozas lasījumu. Je překládána do angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny, litevštiny, švédštiny, dánštiny, slovinštiny a italštiny. Čeští čtenáři se s jejími povídkami mohli seznámit v antologii současných spisovatelek Krajinou samoty (One Woman Press, 2006).

Inga Ābele je autorem těchto knih:

Vítr proměnlivých směrů

Vítr proměnlivých směrů

Vítr proměnlivých směrů je výběrem povídek z knihy lotyšské spisovatelky Ingy Ābele Sniega laika piezīmes (Poznámky z doby sněhu), oceněné roku 2004 lotyšskou Výroční cenou za…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily