Imbolo Mbue | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Kniha Zlín » Autoři » Imbolo Mbue

Imbolo Mbue

Imbolo Mbue

Imbolo Mbue přijela do USA z Kamerunu v roce 1998 a žije s manželem a synem na Manhattanu. Má titul bakaláře z Rutgersovy univerzity v New Jersey) a titul magistra z Kolumbijské univerzity v New York.

Kamerunská spisovatelka Imbolo Mbue podepsala v roce 2014 na Frankfurtském knižním veletrhu s nakladatelstvím Random House vydavatelskou smlouvu dosahující sedmimístné dolarové hodnoty na svou prvotinu Touhy Džendeho Džongy. Frankfurtský knižní veletrh je jedním z největších světových knižních veletrhů a Touhy Džendeho Džongy je jedna ze dvou knih, na které tam byly v tom roce podepsány velké smlouvy pro nejnadějnější autory.

Román, jehož vydání v originále se plánuje na jaro 2016, je součástí imigrantské literatury, která se začíná v Americe prosazovat. Jeho děj začíná v roce 2007 v New York City. Vyprávění se soustředí na postavu západoafrického imigranta, jehož jméno je v titulu knihy a který získá zaměstnání řidiče u vysoce postaveného výkonného pracovníka banky Lehman Brothers. Jendeho rodina se brzy sblíží s rodinou jeho zaměstnavatele - Jendeho manželku záhy zaměstná jeho žena - a obě rodiny se propadnou do chaosu, když v roce 2008 dojde ke krachu banky. foto: facebooková stránka autorky

Imbolo Mbue je autorem těchto knih:

Touhy Džendeho Džongy

Touhy Džendeho Džongy

Kamerunská spisovatelka Imbolo Mbue bude patřit k nové generaci afrických autorů, která byla právě objevena a její román Touhy Jendeho Jongy je součástí tzv. imigrantské literatury.

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily