Claire Keeganová | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Kniha Zlín » Autoři » Claire Keeganová

Claire Keeganová

Claire Keeganová

Claire Keeganová vyrostla na farmě v jihovýchodním Irsku jako nejmladší ze šesti dětí v katolické rodině. V sedmnácti letech odešla do USA, kde v New Orleans vystudovala anglistiku a politologii. Literatuře se začala věnovat po návratu do Irska v polovině devadesátých let.

Její první kniha povídek Antarktida (Antarctica,1999) se stala okamžitou čtenářskou senzací a získala několik prestižních literárních cen v Evropě i v USA. Modrá pole (Walk the Blue Fields, 2007) získala kromě mnoha dalších ocenění také Edge Hill Prize za nejlepší sbírku povídek na britských ostrovech.

Autorka žije na irském venkově a byla nedávno poctěna členstvím ve sdružení významných irských umělců Aosdana. Její povídky byly dosud přeloženy do němčiny, španělštiny, italštiny, slovinštiny a japonštiny.

Claire Keeganová je autorem těchto knih:

Třetí světlo

Třetí světlo

Horké léto na irském venkově počátkem osmdesátých let. Otec odveze děvčátko k neznámé manželské dvojici na přímořskou farmu a odjede, aniž by jí řekl, kdy se pro ni vrátí…

Modrá pole

Modrá pole

Do domu mrtvého kněze se nastěhuje neznámá žena s dlouhými nečesanými vlasy a začne pálit jeho nábytek. Farmář zadluží rodinný statek a jede si na taneční zábavu hledat ženu…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily