Bořivoj Kopic | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Kniha Zlín » Autoři » Bořivoj Kopic

Bořivoj Kopic

Bořivoj Kopic

Kopic prožil dětství na Zakarpatské Ukrajině, školu začal navštěvovat v Užhorodě. Od 1939 žila jeho rodina v Třebíči a od 1945 v Lázních Jeseník, kde také vystudoval reálné gymnázium (maturoval 1950). 1950–1954 studoval filozofii a historii na brněnské FF (diplomová práce J. J. Rousseau a osobnost). 1954–1955 byl zaměstnancem n. p. Kniha, 1956 krátce vychovatelem učňovského střediska n. p. Motorlet v Praze. Od 1956 redaktor nakladatelství Odeon, od 1967 redaktor v nakladatelství Práce (mj. zde redigoval edici poezie Klín). 1969–1970 redigoval kulturní rubriku časopisu Předvoj (Praha). 1982 zavražděn.

Verše publikoval od 1952 v Červeném květu (Ostrava), dále přispíval (též prózou a recenzemi) zejména do novin a časopisů: Lidová demokracie (zde převážná část jeho literárních recenzí a článků), Práce, Plamen, Dokořán, Kulturní tvorba, Svět práce, Literární měsíčník, Nové knihy, Kulturní noviny, Květy aj. Pro Československý rozhlas vytvořil řadu literárních pásem. Úryvky z jeho deníků byly publikovány v časopisu Prostor Zlín (č. 4-6/1999). Užíval šifry: bk, BK, fb, fm, vz, kp.

Bořivoj Kopic je autorem těchto knih:

Bakelitový svět

Bakelitový svět

Legendami o záhadné smrti opředený Orfeus pražské šedé zóny normalizačních let – Bořivoj Kopic je dostupný vydanými knihami básní, ale v naší knížce vyplňujeme místa, která…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily